Портал засновано за підтримки Донецького обласного благодійного Фонду сприяння освітнім інтелектуальним інвестиціям (свідоцтво про Держреєстрацію № 402, видане 04.11.2008 р. Головним управлінням юстиції у Донецькій області, свідоцтво про Держреєстрацію серія А00 № 729147, видане 11.11.2008 р. Слов'янським міськвиконкомом). Портал зареєстровано Держкомітетом з інформатизації України 16.10.2009 р. (лист № 1737/05-09) як електронний інформаційний ресурс.
УКР
РУС
 
ОСВІТА В ІСТОРІЇ СУСПІЛЬСТВА: ДОСВІД ДИСКУРСИВНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
 
  Версия для печати

ВХІД             Реєстрація
    
      

                 

Шановні відвідувачі!

Вашій увазі пропонується проект дискурсивного висвітлення соціальної історії  вітчизняної освіти.

На цій сторінці передбачається розміщення авторських матеріалів, що з різних ракурсів характеризують вітчизняну освіту та особливості її функціонування в контексті історії суспільства.

Разом з авторськими матеріалами планується підготовка для широкого доступу офіційних документів, що стосувалися і стосуються вітчизняного гуманітарного простору: постанов і рішень владних структур, які визначали і визначають їх офіційну позицію у сфері науки, освіти і культури.

Багатогранність предмету розгляду, його складність – як соціального об'єкта, – та неминучій авторський суб'єктивізм у тлумаченнях подій, що мали визначальний вплив на перебіг трансформаційних процесів в освіті, зумовлюють інтерпретаційний характер розмірковувань, оцінок, припущень і висновків. 

Виходячи з цих позицій є сенс говорити саме про дискурсивну інтерпретацію історичних фактів і процесів, що мали місце у вітчизняній освіти протягом останніх півтора століть і віддзеркалювали політичні, економічні та соціокультурні зрушення в суспільстві.

Не важко зрозуміти, що усебічне висвітлення зазначеної теми потребує колективних зусиль різних категорій фахівців: істориків педагогіки, психологів, культурологів, політологів, економістів тощо.

Усвідомлюючи масштабний характер теми, ми запрошуємо до участі в проекті фахівців, котрі займаються зазначеною проблематикою, а також володіють потрібною історичною інформацією. Сподіваємося, що колективні зусилля дозволять висвітлити соціальну історію вітчизняної освіти з різних, – і, не виключено, маловідомих, – ракурсів, а опубліковані на сайті матеріали стануть основою для створення навчально-методичних матеріалів.

Матеріали для публікації (в цьому розділі) та посилання на оприлюднені джерела можна надсилати за адресою: portal_manager@i.ua


Рейтинг DVK WebDev разработка сайта: «DVK WebDev»